Najnowsze informacje z życia Poradni

• Przerwa wakacyjna

W okresie wakacyjnym od 2 do 13 sierpnia 2021 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

• WELKANOC 2021

Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych,

dystansu do świata i spraw, na które nie mamy wpływu oraz

bliskości  z tymi, których kochamy

życzą Dyrektor

i Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

• Praca Poradni w Okresie Świątecznym

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z dnia 25.03.2021 r.

w okresie świątecznym Poradnia będzie:

W dniu 1.04.2021 r. - czynna w godzinach 8.00-13.00

W dniu 2.04.2021 r. - nieczynna - dzień wolny od pracy za 1.05.2021 r.

• Praca poradni w ferie zimowe

• Praca Poradni w okresie świątecznym

W dniu 24.12.2020 - Poradnia będzie nieczynna

W dniu 31.12.2020 - czynna w godzinach 8.00 - 12.00

• Poradnia nieczynna

Zgodnie z Zarządzeniem

Starosty Mińskiego

17 sierpnia 2020 roku jest dniem wolnym od pracy

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim będzie nieczynna

• Edukacja Domowa na rok szk. 2020/2021

Rozporządzenie MEN z 29 kwietnia 2020 r. upraszcza tymczasowo procedurę zapisania dziecka do trybu nauczania domowego: ,,W związku z czasowym ograniczeniem pracy jednostek systemu oświaty nie stosuje się przepisów zobowiązujących do dołączenia wniosku o wydanie zgody na realizację obowiązku szkolnego 2020/2021 poza szkołą opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Możliwość ta dotyczy tylko wniosków o zgodę na edukację domową na rok szkolny 2020/2021. Należy je złożyć do 24 maja 2020, bo tylko do tego czasu obowiązują przepisy działania jednostek oświaty w zmienionych warunkach organizacyjnych” – zamieścił w komentarzu do rozporządzenia minister edukacji narodowej –Dariusz Piontkowski.

• Procedury prowadzenia badań diagnostycznych

W związku ze wznowieniem pracy stacjonarnej poradni od dnia 4 maja 2020 r. zostają wprowadzone Procedury prowadzenia badań diagnostycznych (stacjonarnych) w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim w okresie epidemii COVID-19.

Wprowadzenie procedur ma na celu przede wszystkim:

1. Zmniejszenie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników i klientów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim.

2. Ograniczenie liczby kontaktów na terenie poradni w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem.

3. Kompleksowe działanie przeciwepidemiczne zapobiegające szerzeniu się zakażeń.

Wobec powyższego prosimy o uważne zapoznanie się z procedurami oraz dostosowanie się do wytycznych podczas pobytu w poradni.

Wszelkie dokumenty nadal należy składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej  lub ePUAPem .

W poradni przyjmowani będą wyłącznie klienci umówieni telefonicznie w wyznaczonych dniach (poniedziałki, środy).

• Komunikat

Szanowni Państwo,
    informujemy, że od 4 maja 2020 r. Poradnia wznawia działalność diagnostyczną w zakresie wydania dokumentów niezbędnych do organizacji kształcenia dzieci i młodzieży odpowiednio do ich potrzeb. Ze względu na obowiązujący
    na terenie Polski stan epidemiczny COVID-19 w pierwszej kolejności odbywać się będą wizyty diagnostyczne w sprawach pilnych.

Proponujemy Państwu wsparcie specjalistów w formie stacjonarno-zdalnej (telefonicznie, mailowo lub on-line) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 w sprawach związanych z wydawaniem:

–  orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego,

orzeczeń o potrzebie indywidualnego nauczania,

orzeczeń o potrzebie prowadzenia zajęć rewalidacyjno–wychowawczych,

opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,

innych opinii i informacji o wynikach przeprowadzonej diagnozy.

Posiedzenia zespołów orzekających odbywają się zgodnie z harmonogramem.
    W sprawach pilnych prosimy kontaktować się z sekretariatem.

W sprawach wydawanych opinii i orzeczeń proszę kontaktować się telefonicznie w godz. od 8:00-15:00 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu

25 756 40 05 lub drogą e-mailową: sekretariat@poradniamm.edu.pl

Edyta Ludwiniak

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

• Komunikat

W związku z ogłoszeniem na terenie Polski stanu epidemicznego COVID-19 na podstawie rozporządzenia MEN z dn. 24 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zawieszenie zajęć realizowanych przez poradnię (badania diagnostyczne, zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne, grupowe i indywidualne) ulega przedłużeniu do 24.05.2020 r.

Zmianie ulegają terminy wszystkich spotkań diagnostycznych.

W sprawach indywidualnych w uzasadnionych przypadkach z zakresu interwencji kryzysowej zagrażającej życiu dzieci i młodzieży decyzję o konsultacji ze specjalistą podejmuje dyrektor poradni.

W sprawach wydawanych opinii i orzeczeń proszę kontaktować się telefonicznie w godzinach od 8:00-14:00 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu:

25 756 40 05
    lub drogą e-mailową: sekretariat@poradniamm.edu.pl