Powiatowy Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach filia w Mińsku Mazowieckim zorganizowała II Powiatowy Konkurs Literacki dla dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej w formie reportażu pt.: „Gdzie są ludzie z tamtych lat, czy czas zatarł ślad?" Swoją tematyką wpisywał się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Patronat nad konkursem objęli Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski i Starosta Powiatu Mińskiego Antoni Jan Tarczyński.

30.05.2018 r. jury w składzie: Stanisława Gujska, Iwona Krasuska, Joanna Gajda i Anna Popławska podsumowało konkurs i wyłoniło laureatów. Uczestnicy konkursu doskonale sprostali dość trudnemu zadaniu. Prace okazały się bardzo ciekawe, w pełni „twórcze". Większość piszących zaczerpnęła wiedzy od najstarszych członków swoich rodzin poprzez przeprowadzone z nimi rozmowy o życiu w czasach ich dzieciństwa, młodości i wieku dorosłego. Prace dotyczyły między innymi postaci historycznych związanych z Ziemią Mińską. Należy podkreślić, że każdy z tych reportaży zasługuje na uwagę i zachęca do przeczytania. Prace znajdują się w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim.

Laureaci zostali nagrodzeni 17 czerwca 2018 r. podczas VI Dni Powiatu Mińskiego. Fundatorami konkursu byli Organizatorzy, Starosta Miński i Burmistrz Miasta.

Laureatami kl. IV-V zostali:
I miejsce - Zofia Kurowska kl. IV SP w Kałuszynie, op. Krystyna Osińska
I miejsce - Maja Magdoń kl. V SP w Grzebowilku, op. Magdalena Piętka
II miejsce - Natalia Gniazdowska kl. IVB SP w Mrozach, op. Agata Gniazdowska
III miejsce - Aleksandra Makos kl. V SP w Grzebowilku, op. Magdalena Piętka
III miejsce - Oliwia Smolińska kl. IVB SP w Kałuszynie, op. Krystyna Osińska.

W kategorii kl. VI-VII przyznano wyróżnienie Julii Leszczyńskiej z kl. VII SP w Starej Niedziałce, op. Anna Leszczyńska.

W kl. II-III Gimnazjum
I miejsce - Anna Pachnik kl. IIT Gim.- SP nr 4 w Mińsku Maz., op. Monika Jaremko
II miejsce - Karena Paździoch kl. III Gim. - SP nr 3 w Mińsku Maz., op. Izabela Saganowska
II miejsce - Klaudia Janczuk kl. III Gim. Szkoła nr.4 w Mińsku Maz., op. Beata Wójcicka