Jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

W dniu 12.10.2107 r. obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia działalności Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim oraz Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości poprzedziła Msza Święta odprawiona w Kościele pw. NNMP w Mińsku Mazowieckim, w intencji byłych i obecnych pracowników poradni oraz ich rodzin.

W uroczystości wzięli udział reprezentanci władz powiatowych, policji, duchowieństwa oraz dyrektorów, nauczycieli, specjalistów i przedstawicieli placówek oświatowych, kulturalno-oświatowych, opiekuńczych, wychowawczych i innych z terenu Powiatu Mińskiego i powiatów sąsiednich. Uczestników spotkania powitała wicedyrektor poradni – Justyna Rutkowska, w zastępstwie za nieobecną z przyczyn zdrowotnych dyrektor – Edytę Ludwiniak. Następnie głos zabrał Antoni Jan Tarczyński – Starosta Miński, który otworzył obchody Jubileuszu 50-lecia Poradni oraz Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Historię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim, jej przeobrażenia i szeroki zakres różnorodnych działań podejmowanych przez specjalistów na przestrzeni 50- ciu lat istnienia, zgromadzonym gościom przedstawiła Pani Urszula Mirosz – długoletni pracownik mińskiej poradni.

Uroczystość jubileuszowa stała się okazją do wręczenia nagrody (ufundowanej przez firmę KOSBUD) laureatowi konkursu na logo poradni - Adrianowi Gąsiorowi uczniowi z ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. Pani Izabela Szmidt – pedagog poradni, zaprezentowała obecnym nowy znak identyfikujący placówkę i omówiła symbolikę nowego logo: ,,Dwie trzymające się dłonie oparte na pniu drzewa. Trzymające się dłonie symbolizują pomoc, zaś pień drzewa symbolizuje wsparcie poradni. Poradnia stabilna, jak pień nie poddaje się żadnym wiatrom i przeszkodom”.

W dalszej części spotkania wystąpił pan Mariusz Kozera – reprezentant Urzędu Marszałkowskiego. Wręczył medale Pro Masovia przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – pana Adama Struzika. Wśród uhonorowanych odznaczeniami znalazła się świętująca jubileusz mińska poradnia oraz ośmiu nauczycielom z powiatu mińskiego, w tym sześciu pracowników poradni (p. Edyta Ludwiniak, p. Hanna Michalska, p. Izabela Wilk-Dobrzyńska, p. E. Kowalczyk-Knigawka, p. Ewa Ołdak, p. Jadwiga Zembek). Pan Kozera wręczył również wyróżnienia dla pracowników oświaty, którzy swoją pracą szczególnie zasłużyli się dla województwa mazowieckiego.

Nie byłoby prawdziwego świętowania bez życzeń, podziękowań i gratulacji, które złożyli dyrekcji i pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zaproszeni na Jubileusz przedstawiciele władz, dyrektorzy i pracownicy różnego typu placówek.

Odczytano list gratulacyjny od Mazowieckiego Kuratora Oświaty - pani Aurelii Michałowskiej, wystosowany na 50-lecie Poradni w Mińsku.

Uroczystość Jubileuszu i Powiatowego DEN sfinalizował niezwykle piękny i poruszający występ młodych artystów z GiLO w Mińsku Mazowieckim, przygotowany i poprowadzony pod kierunkiem panów - Bogdana Rąbalskiego i Daniela Gałązki.

Na zakończenie goście udali się na poczęstunek i degustację wspaniałego tortu jubileuszowego, ufundowanego przez Piekarnię – Cukiernię Gromulski. Ta mniej oficjalna część uroczystości była okazją do wielu spotkań „po latach”, wspomnień oraz wymiany myśli i doświadczeń.

Dyrekcja i pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim wyrażają wdzięczność za wsparcie przy realizacji Jubileuszu sponsorom:

Piekarni - Cukierni Gromulski

Firmie KOSBUD

Cukierni Ekler

Cukierni Janeczka

Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Nova Europa

Przedsiębiorstwu Produkcyjno- Handlowemu PAJDA

OSP w Brzózem

OSP w Starej Niedziałce

Kołu Gospodyń Wiejskich w Zamieniu

panu Markowi Łodydze – fotografowi.